Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · maart 2025

Faillissementen in de provincie Limburg in maart 2025

92 faillissementen, +33% tegenover maart 2024. Dit jaar tot nu: 243 (+17% tegenover 2024).

Faillissementen in maart 2025

92in de provincie Limburg

feb 2025
70
mrt 2024
69
jan–mrt 2025
243
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In maart 2025 sprak de ondernemingsrechtbank 92 faillissementen uit in de provincie Limburg, +33% tegenover maart 2024 (69). In februari 2025 waren het er 70.

Van januari tot en met maart 2025 gaat het om 243 faillissementen, tegenover 207 in dezelfde periode van 2024 (+17%). De meeste faillissementen vielen in de groep handel (21), gevolgd door bouw (20).

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementmrt 2025mrt 2024Verschiljan–mrt 2025jan–mrt 2024Per 10.000 inw.1
Hasselt5244+18%1231242,8
Maaseik1914+36%65412,5
Tongeren2111+91%55422,7

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectormrt 2025mrt 2024Verschiljan–mrt 2025jan–mrt 2024
Bouw2020gelijk6960
Handel2117+24%4743
Zakelijke diensten1815+20%4742
Horeca1712+42%4332
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten73+133%1414
Transport en logistiek21+100%105
Industrie31+200%79
Overige40–62

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
maart 20259269+33%
februari 20257068+3%
januari 20258170+16%
december 20245954+9%
november 20246668−3%
oktober 20248671+21%
september 20247853+47%
augustus 20242637−30%
juli 20246855+24%
juni 20247960+32%
mei 20248157+42%
april 20244043−7%

1 Faillissementen van januari tot en met mrt 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.