Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · april 2025

Faillissementen in het arrondissement Halle-Vilvoorde in april 2025

93 faillissementen, +18% tegenover april 2024. Dit jaar tot nu: 325 (−1% tegenover 2024).

Faillissementen in april 2025

93in het arrondissement Halle-Vilvoorde

mrt 2025
67
apr 2024
79
jan–apr 2025
325
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In april 2025 sprak de ondernemingsrechtbank 93 faillissementen uit in het arrondissement Halle-Vilvoorde, +18% tegenover april 2024 (79). In maart 2025 waren het er 67.

Van januari tot en met april 2025 gaat het om 325 faillissementen, tegenover 329 in dezelfde periode van 2024 (−1%). De meeste faillissementen vielen in de groep bouw (29), gevolgd door handel (22).

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen faillissementen.

Gemeenteapr 2025apr 2024Verschiljan–apr 2025jan–apr 2024Per 10.000 inw.1
Zaventem1814+29%715018,9
Sint-Pieters-Leeuw102+400%372410,0
Wemmel78−13%272414,8
Kraainem89−11%243517,2
Dilbeek76+17%20324,4
Asse55gelijk19185,3
Grimbergen54+25%15193,7
Sint-Genesius-Rode54+25%1588,1
Vilvoorde74+75%1593,1
Machelen43+33%14148,2
Overijse42+100%1364,9
Ternat42+100%1156,6
Halle21+100%7121,6
Drogenbos22gelijk679,9
Beersel20–461,5
Meise01−100%331,5
Opwijk01−100%322,0
Pajottegem11gelijk381,2
Hoeilaart00–231,7
Kampenhout10–231,6
Liedekerke11gelijk221,4
Linkebeek00–264,3
Merchtem00–281,1
Roosdaal02−100%241,6
Wezembeek-Oppem02−100%251,3
Affligem02−100%140,7
Bever00–114,4
Pepingen00–112,2
Steenokkerzeel02−100%120,8
Kapelle-op-den-Bos00–020,0
Lennik00–000,0
Londerzeel00–020,0
Zemst01−100%040,0

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectorapr 2025apr 2024Verschiljan–apr 2025jan–apr 2024
Bouw2926+12%11698
Handel2218+22%5964
Zakelijke diensten1214−14%4851
Horeca98+13%3942
Transport en logistiek148+75%3946
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten41+300%1211
Industrie23−33%815
Overige11gelijk42

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
april 20259379+18%
maart 20256775−11%
februari 20258879+11%
januari 20257796−20%
december 202410281+26%
november 20249071+27%
oktober 20248688−2%
september 20247977+3%
augustus 20245828+107%
juli 20246967+3%
juni 20248271+15%
mei 20247479−6%

1 Faillissementen van januari tot en met apr 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.