Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · mei 2025

Faillissementen in de provincie Oost-Vlaanderen in mei 2025

129 faillissementen, +11% tegenover mei 2024. Dit jaar tot nu: 606 (−1% tegenover 2024).

Faillissementen in mei 2025

129in de provincie Oost-Vlaanderen

apr 2025
120
mei 2024
116
jan–mei 2025
606
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In mei 2025 sprak de ondernemingsrechtbank 129 faillissementen uit in de provincie Oost-Vlaanderen, +11% tegenover mei 2024 (116). In april 2025 waren het er 120.

Van januari tot en met mei 2025 gaat het om 606 faillissementen, tegenover 613 in dezelfde periode van 2024 (−1%). De meeste faillissementen vielen in de groep bouw (49), gevolgd door zakelijke diensten (20).

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementmei 2025mei 2024Verschiljan–mei 2025jan–mei 2024Per 10.000 inw.1
Gent5952+13%2502634,3
Aalst2714+93%1161053,7
Sint-Niklaas1718−6%1101013,7
Dendermonde1418−22%69743,3
Oudenaarde45−20%31402,4
Eeklo89−11%30303,3

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectormei 2025mei 2024Verschiljan–mei 2025jan–mei 2024
Bouw4947+4%198182
Zakelijke diensten2017+18%110107
Horeca1310+30%88100
Handel1514+7%7886
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten128+50%5443
Industrie65+20%3736
Transport en logistiek1212gelijk3253
Overige23−33%96

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
mei 2025129116+11%
april 2025120122−2%
maart 2025146124+18%
februari 2025111128−13%
januari 2025100123−19%
december 202493124−25%
november 20249876+29%
oktober 2024101117−14%
september 2024106115−8%
augustus 20245442+29%
juli 20248695−9%
juni 2024134132+2%

1 Faillissementen van januari tot en met mei 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.