Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · juni 2026

Faillissementen in het arrondissement Kortrijk in juni 2026

45 faillissementen, +50% tegenover juni 2025. Dit jaar tot nu: 180 (+8% tegenover 2025).

Faillissementen in juni 2026

45in het arrondissement Kortrijk

mei 2026
25
jun 2025
30
jan–jun 2026
180
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In juni 2026 sprak de ondernemingsrechtbank 45 faillissementen uit in het arrondissement Kortrijk, +50% tegenover juni 2025 (30). In mei 2026 waren het er 25.

Van januari tot en met juni 2026 gaat het om 180 faillissementen, tegenover 167 in dezelfde periode van 2025 (+8%). De meeste faillissementen vielen in de groep bouw (11), gevolgd door zakelijke diensten (10).

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen faillissementen.

Gemeentejun 2026jun 2025Verschiljan–jun 2026jan–jun 2025Per 10.000 inw.1
Kortrijk129+33%60537,4
Waregem92+350%29277,1
Wevelgem52+150%18105,6
Harelbeke42+100%15174,9
Menen42+100%15154,3
Deerlijk42+100%1097,9
Anzegem22gelijk9105,9
Kuurne23−33%875,6
Zwevegem12−50%893,1
Lendelede21+100%466,8
Avelgem01−100%322,9
Spiere-Helkijn02−100%124,9

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectorjun 2026jun 2025Verschiljan–jun 2026jan–jun 2025
Bouw119+22%5140
Zakelijke diensten108+25%4132
Handel55gelijk2725
Horeca85+60%2339
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten51+400%138
Industrie41+300%1114
Transport en logistiek00–117
Overige21+100%32

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juni 20264530+50%
mei 20262521+19%
april 20261827−33%
maart 20262835−20%
februari 20264024+67%
januari 20262430−20%
december 20253323+43%
november 20251821−14%
oktober 20253023+30%
september 20252817+65%
augustus 202568−25%
juli 20251123−52%

1 Faillissementen van januari tot en met jun 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.