Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Antwerpen in september 2024

834 nieuwe vestigingen, +195% tegenover september 2023. Dit jaar tot nu: 8.271 (+2823% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in september 2024

834in het arrondissement Antwerpen

aug 2024
663
sep 2023
283
jan–sep 2024
8.271
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2024 kwamen er in het arrondissement Antwerpen 834 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +195% tegenover september 2023 (283). In augustus 2024 waren het er 663.

Van januari tot en met september 2024 gaat het om 8.271 nieuwe vestigingen, tegenover 283 in dezelfde periode van 2023 (+2823%). Over het jaar tot nu zijn dat 76,4 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,9.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023Per 10.000 inw.1
Antwerpen464164+183%4.66316482,4
Brasschaat348+325%270870,1
Schoten2210+120%2641075,8
Brecht255+400%220571,5
Schilde236+283%2146104,5
Mortsel194+375%203475,3
Kontich1912+58%1941288,6
Kapellen176+183%173661,4
Ranst144+250%160480,5
Edegem133+333%156365,8
Zoersel1212gelijk1551266,7
Wuustwezel104+150%139463,5
Kalmthout123+300%132366,6
Aartselaar151+1400%112174,2
Rumst83+167%110370,7
Malle103+233%108366,4
Wommelgem124+200%107478,4
Essen152+650%102251,9
Boom95+80%100550,1
Stabroek148+75%98851,2
Zandhoven124+200%97471,7
Wijnegem94+125%90484,1
Boechout52+150%84259,5
Hove71+600%67179,8
Hemiksem72+250%66252,9
Schelle112+450%66275,2
Niel91+800%63157,0
Lint70–58067,7

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 2024834283+195%
augustus 20246630–
juli 20241.0720–
juni 20246570–
mei 20247260–
april 20241.1600–
maart 20247360–
februari 20249050–
januari 20241.5180–
december 20237340–
november 20237820–
oktober 20231.2720–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.