Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Kortrijk in september 2024

211 nieuwe vestigingen, +189% tegenover september 2023. Dit jaar tot nu: 2.212 (+2930% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in september 2024

211in het arrondissement Kortrijk

aug 2024
147
sep 2023
73
jan–sep 2024
2.212
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2024 kwamen er in het arrondissement Kortrijk 211 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +189% tegenover september 2023 (73). In augustus 2024 waren het er 147.

Van januari tot en met september 2024 gaat het om 2.212 nieuwe vestigingen, tegenover 73 in dezelfde periode van 2023 (+2930%). Over het jaar tot nu zijn dat 72,2 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,9.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023Per 10.000 inw.1
Kortrijk6719+253%6741982,7
Waregem4013+208%3281380,5
Wevelgem229+144%216967,3
Harelbeke187+157%202766,0
Menen125+140%187554,0
Zwevegem172+750%186271,4
Anzegem112+450%106269,3
Deerlijk73+133%98377,0
Kuurne66gelijk98668,5
Avelgem30–58055,6
Lendelede86+33%49683,6
Spiere-Helkijn01−100%10148,8

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 202421173+189%
augustus 20241470–
juli 20243050–
juni 20241840–
mei 20241880–
april 20242930–
maart 20241900–
februari 20242510–
januari 20244430–
december 20231890–
november 20232100–
oktober 20233420–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.