Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Maaseik in september 2024

142 nieuwe vestigingen, +190% tegenover september 2023. Dit jaar tot nu: 1.704 (+3378% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in september 2024

142in het arrondissement Maaseik

aug 2024
124
sep 2023
49
jan–sep 2024
1.704
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2024 kwamen er in het arrondissement Maaseik 142 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +190% tegenover september 2023 (49). In augustus 2024 waren het er 124.

Van januari tot en met september 2024 gaat het om 1.704 nieuwe vestigingen, tegenover 49 in dezelfde periode van 2023 (+3378%). Over het jaar tot nu zijn dat 65,3 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,9.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023Per 10.000 inw.1
Pelt174+325%232466,9
Lommel1710+70%2191061,8
Houthalen-Helchteren175+240%215569,6
Maaseik123+300%171366,0
Oudsbergen154+275%165468,7
Dilsen-Stokkem51+400%133161,4
Bree135+160%130574,8
Peer197+171%125774,5
Bocholt94+125%87462,7
Hechtel-Eksel71+600%86165,7
Hamont-Achel81+700%80154,9
Kinrooi34−25%61448,6

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 202414249+190%
augustus 20241240–
juli 20242050–
juni 20241310–
mei 20241580–
april 20242700–
maart 20241460–
februari 20241700–
januari 20243580–
december 20231670–
november 20231450–
oktober 20232570–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.