Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Mechelen in september 2024

272 nieuwe vestigingen, +268% tegenover september 2023. Dit jaar tot nu: 2.435 (+3191% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in september 2024

272in het arrondissement Mechelen

aug 2024
187
sep 2023
74
jan–sep 2024
2.435
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2024 kwamen er in het arrondissement Mechelen 272 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +268% tegenover september 2023 (74). In augustus 2024 waren het er 187.

Van januari tot en met september 2024 gaat het om 2.435 nieuwe vestigingen, tegenover 74 in dezelfde periode van 2023 (+3191%). Over het jaar tot nu zijn dat 66,9 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,9.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023Per 10.000 inw.1
Mechelen6726+158%6532672,3
Heist-op-den-Berg347+386%304767,6
Lier356+483%267668,9
Puurs-Sint-Amands224+450%185467,5
Willebroek151+1400%168158,1
Nijlen125+140%146561,1
Sint-Katelijne-Waver174+325%146466,6
Bornem254+525%145464,9
Bonheiden167+129%121777,0
Putte123+300%121363,0
Duffel84+100%111461,0
Berlaar93+200%68356,0

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 202427274+268%
augustus 20241870–
juli 20243130–
juni 20241710–
mei 20242240–
april 20243370–
maart 20241950–
februari 20242470–
januari 20244890–
december 20232130–
november 20232170–
oktober 20233790–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.