Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Turnhout in september 2024

299 nieuwe vestigingen, +153% tegenover september 2023. Dit jaar tot nu: 3.052 (+2486% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in september 2024

299in het arrondissement Turnhout

aug 2024
245
sep 2023
118
jan–sep 2024
3.052
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2024 kwamen er in het arrondissement Turnhout 299 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +153% tegenover september 2023 (118). In augustus 2024 waren het er 245.

Van januari tot en met september 2024 gaat het om 3.052 nieuwe vestigingen, tegenover 118 in dezelfde periode van 2023 (+2486%). Over het jaar tot nu zijn dat 62,9 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,9.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023Per 10.000 inw.1
Turnhout339+267%304962,7
Geel316+417%284666,6
Mol208+150%231859,5
Herentals159+67%198967,9
Hoogstraten177+143%172776,4
Westerlo246+300%171666,5
Balen175+240%143559,8
Beerse134+225%124466,0
Kasterlee116+83%120660,5
Lille102+400%115267,0
Ravels103+233%102363,9
Oud-Turnhout108+25%97863,8
Laakdal135+160%91553,4
Herselt32+50%88259,6
Grobbendonk71+600%84172,4
Olen69−33%84964,9
Arendonk42+100%78258,1
Rijkevorsel86+33%77661,3
Merksplas76+17%70678,0
Hulshout105+100%69564,8
Meerhout70–64061,7
Vosselaar52+150%64253,6
Retie31+200%62151,3
Herenthout53+67%51353,9
Vorselaar51+400%51163,3
Dessel42+100%43242,2
Baarle-Hertog10–15048,3

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 2024299118+153%
augustus 20242450–
juli 20244030–
juni 20242300–
mei 20242810–
april 20244180–
maart 20242810–
februari 20243080–
januari 20245870–
december 20233100–
november 20232760–
oktober 20234940–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.