Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · oktober 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Halle-Vilvoorde in oktober 2024

1.079 nieuwe vestigingen, +19% tegenover oktober 2023. Dit jaar tot nu: 6.268 (+482% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in oktober 2024

1.079in het arrondissement Halle-Vilvoorde

sep 2024
517
okt 2023
903
jan–okt 2024
6.268
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In oktober 2024 kwamen er in het arrondissement Halle-Vilvoorde 1.079 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +19% tegenover oktober 2023 (903). In september 2024 waren het er 517.

Van januari tot en met oktober 2024 gaat het om 6.268 nieuwe vestigingen, tegenover 1.077 in dezelfde periode van 2023 (+482%). Over het jaar tot nu zijn dat 92,6 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 84,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteokt 2024okt 2023Verschiljan–okt 2024jan–okt 2023Per 10.000 inw.1
Asse6758+16%43275119,9
Dilbeek7863+24%4317495,5
Zaventem7682−7%42791113,8
Grimbergen7163+13%41973103,5
Vilvoorde6843+58%3825278,9
Sint-Pieters-Leeuw6645+47%3545595,5
Halle5845+29%3085771,4
Wemmel4636+28%25340138,5
Overijse3634+6%2494594,1
Beersel3340−18%2324486,6
Pajottegem3131gelijk2133483,5
Machelen4121+95%19827115,7
Sint-Genesius-Rode4034+18%19638105,3
Zemst2224−8%1962983,9
Meise4022+82%1882791,3
Londerzeel2316+44%1702386,7
Wezembeek-Oppem3123+35%15626104,5
Kraainem2726+4%15534110,8
Merchtem2128−25%1513281,8
Ternat1621−24%1502689,6
Kampenhout1217−29%1182193,7
Opwijk1613+23%1121374,0
Affligem2222gelijk1042574,8
Steenokkerzeel2010+100%971176,2
Roosdaal228+175%901374,0
Kapelle-op-den-Bos2110+110%881289,4
Liedekerke1813+38%861560,9
Hoeilaart1412+17%821471,2
Lennik1315−13%821887,2
Drogenbos1514+7%581895,6
Linkebeek56−17%42689,9
Pepingen75+40%30666,0
Bever33gelijk19383,4

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
oktober 20241.079903+19%
september 2024517174+197%
augustus 20243750–
juli 20246810–
juni 20243680–
mei 20244640–
april 20247810–
maart 20244180–
februari 20245250–
januari 20241.0600–
december 20234260–
november 20234820–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met okt 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.