Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · december 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Aalst in december 2024

194 nieuwe vestigingen, +38% tegenover december 2023. Dit jaar tot nu: 2.628 (+280% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in december 2024

194in het arrondissement Aalst

nov 2024
178
dec 2023
141
jan–dec 2024
2.628
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In december 2024 kwamen er in het arrondissement Aalst 194 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +38% tegenover december 2023 (141). In november 2024 waren het er 178.

Van januari tot en met december 2024 gaat het om 2.628 nieuwe vestigingen, tegenover 691 in dezelfde periode van 2023 (+280%). Over het jaar tot nu zijn dat 84,9 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 98,4.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentedec 2024dec 2023Verschiljan–dec 2024jan–dec 2023Per 10.000 inw.1
Aalst5957+4%85021991,3
Ninove2615+73%3337481,5
Geraardsbergen1711+55%2597673,3
Zottegem1712+42%2437285,7
Erpe-Mere194+375%2115099,5
Lede146+133%1693386,5
Herzele911−18%1664586,1
Haaltert189+100%1555778,8
Denderleeuw97+29%1443367,3
Sint-Lievens-Houtem69−33%983291,2

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
december 2024194141+38%
november 2024178181−2%
oktober 2024340316+8%
september 202419153+260%
augustus 20241480–
juli 20242520–
juni 20241420–
mei 20241850–
april 20242720–
maart 20241740–
februari 20241710–
januari 20243810–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met dec 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.