Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · januari 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Oudenaarde in januari 2025

219 nieuwe vestigingen, +22% tegenover januari 2024. Dit jaar tot nu: 219 (+22% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in januari 2025

219in het arrondissement Oudenaarde

dec 2024
83
jan 2024
179
jan–jan 2025
219
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In januari 2025 kwamen er in het arrondissement Oudenaarde 219 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +22% tegenover januari 2024 (179). In december 2024 waren het er 83.

Van januari tot en met januari 2025 gaat het om 219 nieuwe vestigingen, tegenover 179 in dezelfde periode van 2024 (+22%). Over het jaar tot nu zijn dat 17,0 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 15,4.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejan 2025jan 2024Verschiljan–jan 2025jan–jan 2024Per 10.000 inw.1
Oudenaarde4743+9%474314,2
Kruisem3229+10%322920,0
Ronse2931−6%293110,5
Brakel2724+13%272417,8
Zwalm1913+46%191322,7
Wortegem-Petegem1811+64%181127,5
Kluisbergen179+89%17924,5
Maarkedal1412+17%141222,3
Lierde123+300%12317,4
Horebeke44gelijk4419,8

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
januari 2025219179+22%
december 20248368+22%
november 20247067+4%
oktober 2024137136+1%
september 202410217+500%
augustus 2024600–
juli 20241140–
juni 2024590–
mei 2024830–
april 20241280–
maart 2024820–
februari 2024730–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jan 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.