Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · april 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Hasselt in april 2025

498 nieuwe vestigingen, +14% tegenover april 2024. Dit jaar tot nu: 1.787 (+9% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in april 2025

498in het arrondissement Hasselt

mrt 2025
254
apr 2024
438
jan–apr 2025
1.787
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In april 2025 kwamen er in het arrondissement Hasselt 498 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +14% tegenover april 2024 (438). In maart 2025 waren het er 254.

Van januari tot en met april 2025 gaat het om 1.787 nieuwe vestigingen, tegenover 1.633 in dezelfde periode van 2024 (+9%). Over het jaar tot nu zijn dat 40,2 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 41,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteapr 2025apr 2024Verschiljan–apr 2025jan–apr 2024Per 10.000 inw.1
Hasselt97109−11%43240047,5
Genk7271+1%24925936,6
Sint-Truiden5543+28%17612941,9
Beringen5445+20%17515535,7
Heusden-Zolder3634+6%14412341,1
Tessenderlo-Ham4030+33%1149337,0
Zonhoven2615+73%957943,1
Diepenbeek2623+13%858342,8
Herk-de-Stad2216+38%726455,4
Lummen1711+55%526033,7
Leopoldsburg811−27%484028,3
Halen119+22%363837,6
Gingelom84+100%293133,1
As98+13%283333,9
Zutendaal102+400%272336,1
Nieuwerkerken77gelijk252334,1

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
april 2025498438+14%
maart 2025254304−16%
februari 2025369317+16%
januari 2025666574+16%
december 2024330296+11%
november 2024333276+21%
oktober 2024527485+9%
september 2024355110+223%
augustus 20242750–
juli 20244610–
juni 20242340–
mei 20243040–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met apr 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.