Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · april 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Brugge in april 2026

432 nieuwe vestigingen, +14% tegenover april 2025. Dit jaar tot nu: 1.448 (+7% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in april 2026

432in het arrondissement Brugge

mrt 2026
219
apr 2025
379
jan–apr 2026
1.448
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In april 2026 kwamen er in het arrondissement Brugge 432 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +14% tegenover april 2025 (379). In maart 2026 waren het er 219.

Van januari tot en met april 2026 gaat het om 1.448 nieuwe vestigingen, tegenover 1.352 in dezelfde periode van 2025 (+7%). Over het jaar tot nu zijn dat 50,3 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 45,5.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteapr 2026apr 2025Verschiljan–apr 2026jan–apr 2025Per 10.000 inw.1
Brugge167137+22%56855447,2
Knokke-Heist7169+3%24322475,6
Oostkamp3830+27%12211350,6
Zedelgem3026+15%1148948,0
Blankenberge3723+61%958145,8
Torhout2924+21%888241,6
Beernem1822−18%805749,0
Damme1921−10%656757,4
Jabbeke2120+5%636442,0
Zuienkerke27−71%102137,9

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
april 2026432379+14%
maart 2026219213+3%
februari 2026240232+3%
januari 2026557528+5%
december 2025282218+29%
november 2025228215+6%
oktober 2025453413+10%
september 2025268209+28%
augustus 2025220180+22%
juli 2025349334+4%
juni 2025221168+32%
mei 2025198183+8%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met apr 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.