Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · september 2024

Faillissementen in het arrondissement Antwerpen in september 2024

167 faillissementen, +19% tegenover september 2023. Dit jaar tot nu: 979 (gelijk tegenover 2023).

Faillissementen in september 2024

167in het arrondissement Antwerpen

aug 2024
52
sep 2023
140
jan–sep 2024
979
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In september 2024 sprak de ondernemingsrechtbank 167 faillissementen uit in het arrondissement Antwerpen, +19% tegenover september 2023 (140). In augustus 2024 waren het er 52.

Van januari tot en met september 2024 gaat het om 979 faillissementen, tegenover 979 in dezelfde periode van 2023 (gelijk). De meeste faillissementen vielen in de groep horeca (43), gevolgd door handel (40).

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen faillissementen.

Gemeentesep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023Per 10.000 inw.1
Antwerpen12199+22%68364812,1
Wommelgem26−67%262519,1
Brasschaat33gelijk19344,9
Schoten22gelijk19175,5
Kontich32+50%18228,2
Mortsel42+100%18226,7
Schilde21+100%18148,8
Aartselaar62+200%171111,3
Kapellen41+300%1595,3
Stabroek41+300%1557,8
Essen03−100%12126,1
Malle11gelijk12167,4
Wijnegem13−67%111110,3
Edegem00–1084,2
Zandhoven30–10147,4
Brecht23−33%9122,9
Zoersel23−33%8183,4
Boom23−33%7143,5
Hemiksem10–765,6
Ranst12−50%7113,5
Rumst02−100%7144,5
Schelle10–738,0
Lint10–555,8
Wuustwezel00–562,3
Boechout10–462,8
Kalmthout00–482,0
Niel00–463,6
Hove01−100%222,4

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectorsep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023
Handel4028+43%215210
Horeca4333+30%214207
Zakelijke diensten3326+27%197199
Bouw2223−4%163167
Transport en logistiek1315−13%7866
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten1010gelijk6883
Industrie55gelijk4043
Overige10–44

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 2024167140+19%
augustus 20245243+21%
juli 20246673−10%
juni 2024112167−33%
mei 202412489+39%
april 2024119106+12%
maart 2024113145−22%
februari 2024144130+11%
januari 20248286−5%
december 202396136−29%
november 202399112−12%
oktober 2023115124−7%

1 Faillissementen van januari tot en met sep 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.