Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · juni 2025

Faillissementen in het arrondissement Halle-Vilvoorde in juni 2025

136 faillissementen, +66% tegenover juni 2024. Dit jaar tot nu: 581 (+20% tegenover 2024).

Faillissementen in juni 2025

136in het arrondissement Halle-Vilvoorde

mei 2025
120
jun 2024
82
jan–jun 2025
581
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In juni 2025 sprak de ondernemingsrechtbank 136 faillissementen uit in het arrondissement Halle-Vilvoorde, +66% tegenover juni 2024 (82). In mei 2025 waren het er 120.

Van januari tot en met juni 2025 gaat het om 581 faillissementen, tegenover 485 in dezelfde periode van 2024 (+20%). De meeste faillissementen vielen in de groep bouw (59), gevolgd door handel (22).

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen faillissementen.

Gemeentejun 2025jun 2024Verschiljan–jun 2025jan–jun 2024Per 10.000 inw.1
Zaventem2616+63%1277833,9
Sint-Pieters-Leeuw114+175%593515,9
Wemmel145+180%503727,4
Dilbeek127+71%454210,0
Kraainem85+60%444731,5
Asse72+250%32268,9
Grimbergen95+80%31287,7
Sint-Genesius-Rode92+350%251313,4
Machelen65+20%242514,0
Overijse61+500%2499,1
Vilvoorde55gelijk23164,8
Ternat45−20%16119,6
Halle01−100%11132,6
Drogenbos12−50%91114,8
Beersel41+300%883,0
Wezembeek-Oppem40–774,7
Opwijk20–624,0
Linkebeek13−67%5910,7
Meise01−100%542,4
Liedekerke01−100%452,8
Londerzeel32+50%442,0
Merchtem11gelijk4122,2
Hoeilaart10–332,6
Pajottegem01−100%3111,2
Affligem12−50%271,4
Kampenhout02−100%251,6
Roosdaal00–241,6
Steenokkerzeel10–221,6
Zemst02−100%260,9
Bever00–114,4
Pepingen01−100%122,2
Kapelle-op-den-Bos00–020,0
Lennik00–000,0

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectorjun 2025jun 2024Verschiljan–jun 2025jan–jun 2024
Bouw5922+168%222148
Handel2225−12%96104
Zakelijke diensten2011+82%8476
Transport en logistiek138+63%7261
Horeca1412+17%6958
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten42+100%1917
Industrie42+100%1518
Overige00–43

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juni 202513682+66%
mei 202512074+62%
april 20259379+18%
maart 20256775−11%
februari 20258879+11%
januari 20257796−20%
december 202410281+26%
november 20249071+27%
oktober 20248688−2%
september 20247977+3%
augustus 20245828+107%
juli 20246967+3%

1 Faillissementen van januari tot en met jun 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.