Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · juli 2025

Faillissementen in de provincie Antwerpen in juli 2025

161 faillissementen, +31% tegenover juli 2024. Dit jaar tot nu: 1.219 (+4% tegenover 2024).

Faillissementen in juli 2025

161in de provincie Antwerpen

jun 2025
207
jul 2024
123
jan–jul 2025
1.219
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In juli 2025 sprak de ondernemingsrechtbank 161 faillissementen uit in de provincie Antwerpen, +31% tegenover juli 2024 (123). In juni 2025 waren het er 207.

Van januari tot en met juli 2025 gaat het om 1.219 faillissementen, tegenover 1.169 in dezelfde periode van 2024 (+4%). De meeste faillissementen vielen in de groep handel (32), gevolgd door zakelijke diensten (32).

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementjul 2025jul 2024Verschiljan–jul 2025jan–jul 2024Per 10.000 inw.1
Antwerpen10866+64%8007607,4
Turnhout4133+24%2532415,2
Mechelen1224−50%1661684,6

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectorjul 2025jul 2024Verschiljan–jul 2025jan–jul 2024
Bouw2923+26%257224
Handel3223+39%244252
Zakelijke diensten3231+3%237230
Horeca2723+17%231236
Transport en logistiek147+100%9484
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten136+117%9082
Industrie138+63%5652
Overige12−50%109

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 2025161123+31%
juni 2025207174+19%
mei 2025140180−22%
april 2025164170−4%
maart 2025200175+14%
februari 2025165202−18%
januari 2025182145+26%
december 2024159158+1%
november 2024145152−5%
oktober 2024245163+50%
september 2024224204+10%
augustus 20248475+12%

1 Faillissementen van januari tot en met jul 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.