Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · juli 2025

Faillissementen in het arrondissement Antwerpen in juli 2025

108 faillissementen, +64% tegenover juli 2024. Dit jaar tot nu: 800 (+5% tegenover 2024).

Faillissementen in juli 2025

108in het arrondissement Antwerpen

jun 2025
142
jul 2024
66
jan–jul 2025
800
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In juli 2025 sprak de ondernemingsrechtbank 108 faillissementen uit in het arrondissement Antwerpen, +64% tegenover juli 2024 (66). In juni 2025 waren het er 142.

Van januari tot en met juli 2025 gaat het om 800 faillissementen, tegenover 760 in dezelfde periode van 2024 (+5%). De meeste faillissementen vielen in de groep handel (24), gevolgd door bouw (20).

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen faillissementen.

Gemeentejul 2025jul 2024Verschiljan–jul 2025jan–jul 2024Per 10.000 inw.1
Antwerpen6933+109%5425299,6
Wommelgem52+150%302222,0
Schoten41+300%19155,5
Malle41+300%171010,5
Kontich01−100%16147,3
Brasschaat32+50%15153,9
Brecht22gelijk1574,9
Essen15−80%15127,6
Mortsel13−67%14125,2
Schilde11gelijk12155,9
Boom10–1155,5
Stabroek32+50%9114,7
Zandhoven23−33%865,9
Aartselaar22gelijk7104,6
Kalmthout10–743,5
Kapellen13−67%7112,5
Ranst31+200%763,5
Rumst00–754,5
Wuustwezel01−100%753,2
Zoersel20–763,0
Edegem00–592,1
Wijnegem10–584,7
Niel10–433,6
Hemiksem01−100%362,4
Hove00–323,6
Lint02−100%333,5
Schelle10–363,4
Boechout00–231,4

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectorjul 2025jul 2024Verschiljan–jul 2025jan–jul 2024
Zakelijke diensten1916+19%168153
Handel2411+118%163165
Bouw2014+43%153127
Horeca1513+15%153159
Transport en logistiek113+267%6863
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten104+150%5555
Industrie85+60%3735
Overige10–33

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 202510866+64%
juni 2025142112+27%
mei 202587124−30%
april 2025109119−8%
maart 2025120113+6%
februari 2025111144−23%
januari 202512382+50%
december 20249896+2%
november 202410699+7%
oktober 2024168115+46%
september 2024167140+19%
augustus 20245243+21%

1 Faillissementen van januari tot en met jul 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.