Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juli 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Antwerpen in juli 2025

1.191 nieuwe vestigingen, +11% tegenover juli 2024. Dit jaar tot nu: 7.479 (+10% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in juli 2025

1.191in het arrondissement Antwerpen

jun 2025
730
jul 2024
1.072
jan–jul 2025
7.479
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juli 2025 kwamen er in het arrondissement Antwerpen 1.191 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +11% tegenover juli 2024 (1.072). In juni 2025 waren het er 730.

Van januari tot en met juli 2025 gaat het om 7.479 nieuwe vestigingen, tegenover 6.774 in dezelfde periode van 2024 (+10%). Over het jaar tot nu zijn dat 69,1 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 65,1.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejul 2025jul 2024Verschiljan–jul 2025jan–jul 2024Per 10.000 inw.1
Antwerpen659637+3%4.3003.84576,0
Brasschaat4630+53%26721069,3
Schoten3836+6%21221760,8
Brecht3326+27%20117265,4
Schilde2523+9%18716891,3
Kapellen3414+143%17113860,7
Mortsel2733−18%16517461,2
Kontich2930−3%15716271,7
Kalmthout1916+19%15210876,7
Zoersel2814+100%13813559,4
Edegem1717gelijk13412556,5
Wuustwezel1714+21%13311160,7
Ranst2020gelijk11913359,9
Boom1912+58%1088454,1
Malle1715+13%1089166,4
Essen1710+70%978049,3
Wommelgem1912+58%968870,4
Stabroek158+88%957449,7
Zandhoven1611+45%937968,7
Boechout1612+33%887462,4
Aartselaar1112−8%859356,3
Rumst159+67%799550,7
Wijnegem1115−27%737968,2
Hove107+43%504859,5
Hemiksem714−50%465536,9
Niel139+44%434638,9
Schelle79−22%424947,9
Lint67−14%404146,7

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 20251.1911.072+11%
juni 2025730657+11%
mei 2025912726+26%
april 20251.3581.160+17%
maart 2025705736−4%
februari 2025909905gelijk
januari 20251.6741.518+10%
december 2024810734+10%
november 2024814782+4%
oktober 20241.4221.272+12%
september 2024834283+195%
augustus 20246630–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jul 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.