Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · januari 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Antwerpen in januari 2025

1.674 nieuwe vestigingen, +10% tegenover januari 2024. Dit jaar tot nu: 1.674 (+10% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in januari 2025

1.674in het arrondissement Antwerpen

dec 2024
810
jan 2024
1.518
jan–jan 2025
1.674
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In januari 2025 kwamen er in het arrondissement Antwerpen 1.674 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +10% tegenover januari 2024 (1.518). In december 2024 waren het er 810.

Van januari tot en met januari 2025 gaat het om 1.674 nieuwe vestigingen, tegenover 1.518 in dezelfde periode van 2024 (+10%). Over het jaar tot nu zijn dat 15,5 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 15,4.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejan 2025jan 2024Verschiljan–jan 2025jan–jan 2024Per 10.000 inw.1
Antwerpen960846+13%96084617,0
Brasschaat5747+21%574714,8
Schoten4847+2%484713,8
Mortsel4647−2%464717,1
Kapellen4131+32%413114,5
Brecht3946−15%394612,7
Kalmthout3924+63%392419,7
Wuustwezel3826+46%382617,4
Malle3222+45%322219,7
Edegem3026+15%302612,7
Stabroek3021+43%302115,7
Boechout2917+71%291720,6
Schilde2935−17%293514,2
Boom2821+33%282114,0
Kontich2538−34%253811,4
Zandhoven2421+14%242117,7
Ranst2325−8%232511,6
Zoersel2327−15%23279,9
Rumst2118+17%211813,5
Aartselaar2023−13%202313,3
Essen1917+12%19179,7
Wijnegem1816+13%181616,8
Wommelgem1318−28%13189,5
Hemiksem911−18%9117,2
Lint913−31%91310,5
Hove815−47%8159,5
Niel810−20%8107,2
Schelle810−20%8109,1

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
januari 20251.6741.518+10%
december 2024810734+10%
november 2024814782+4%
oktober 20241.4221.272+12%
september 2024834283+195%
augustus 20246630–
juli 20241.0720–
juni 20246570–
mei 20247260–
april 20241.1600–
maart 20247360–
februari 20249050–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jan 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.