Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · november 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Antwerpen in november 2024

814 nieuwe vestigingen, +4% tegenover november 2023. Dit jaar tot nu: 10.507 (+350% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in november 2024

814in het arrondissement Antwerpen

okt 2024
1.422
nov 2023
782
jan–nov 2024
10.507
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In november 2024 kwamen er in het arrondissement Antwerpen 814 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +4% tegenover november 2023 (782). In oktober 2024 waren het er 1.422.

Van januari tot en met november 2024 gaat het om 10.507 nieuwe vestigingen, tegenover 2.337 in dezelfde periode van 2023 (+350%). Over het jaar tot nu zijn dat 97,0 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 91,3.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentenov 2024nov 2023Verschiljan–nov 2024jan–nov 2023Per 10.000 inw.1
Antwerpen455426+7%5.9451.300105,1
Brasschaat2122−5%3346886,7
Schoten2322+5%3296894,4
Brecht2214+57%2805491,0
Schilde2428−14%26460128,9
Kontich2317+35%25164114,6
Mortsel2224−8%2515693,1
Kapellen1820−10%2245579,5
Edegem2027−26%2055686,5
Zoersel1622−27%1996785,7
Ranst1111gelijk1903795,6
Wuustwezel1618−11%1784781,3
Kalmthout139+44%1704085,7
Rumst116+83%1422591,2
Aartselaar316−81%1393692,1
Wommelgem814−43%13841101,2
Malle1610+60%1362483,7
Boom1410+40%1343367,1
Essen1210+20%1333467,6
Zandhoven149+56%1273093,9
Stabroek135+160%1252965,4
Wijnegem85+60%11523107,4
Boechout1012−17%1082276,6
Hemiksem63+100%791263,4
Hove35−40%791694,0
Lint87+14%791692,2
Schelle24−50%78888,9
Niel26−67%751667,8

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
november 2024814782+4%
oktober 20241.4221.272+12%
september 2024834283+195%
augustus 20246630–
juli 20241.0720–
juni 20246570–
mei 20247260–
april 20241.1600–
maart 20247360–
februari 20249050–
januari 20241.5180–
december 20237340–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met nov 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.