Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · november 2025

Faillissementen in het arrondissement Antwerpen in november 2025

130 faillissementen, +23% tegenover november 2024. Dit jaar tot nu: 1.248 (gelijk tegenover 2024).

Faillissementen in november 2025

130in het arrondissement Antwerpen

okt 2025
161
nov 2024
106
jan–nov 2025
1.248
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In november 2025 sprak de ondernemingsrechtbank 130 faillissementen uit in het arrondissement Antwerpen, +23% tegenover november 2024 (106). In oktober 2025 waren het er 161.

Van januari tot en met november 2025 gaat het om 1.248 faillissementen, tegenover 1.253 in dezelfde periode van 2024 (gelijk). De meeste faillissementen vielen in de groep zakelijke diensten (27), gevolgd door bouw (24).

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen faillissementen.

Gemeentenov 2025nov 2024Verschiljan–nov 2025jan–nov 2024Per 10.000 inw.1
Antwerpen8181gelijk84687815,0
Wommelgem62+200%413530,1
Schoten41+300%33259,5
Brasschaat04−100%28247,3
Brecht21+100%24127,8
Mortsel32+50%24228,9
Schilde30–241911,7
Malle10–231514,1
Kontich22gelijk21269,6
Essen41+300%201410,2
Aartselaar32+50%15199,9
Boom21+100%15147,5
Kalmthout30–1447,1
Zandhoven10–13149,6
Zoersel40–13105,6
Kapellen12−50%11183,9
Ranst20–1185,5
Edegem30–10134,2
Rumst21+100%1096,4
Stabroek01−100%10165,2
Wijnegem21+100%8147,5
Wuustwezel01−100%773,2
Niel00–645,4
Lint00–555,8
Boechout12−50%492,8
Hemiksem01−100%493,2
Hove00–424,8
Schelle00–484,6

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectornov 2025nov 2024Verschiljan–nov 2025jan–nov 2024
Handel2120+5%262280
Zakelijke diensten2726+4%257259
Horeca2418+33%250268
Bouw2421+14%229214
Transport en logistiek76+17%9791
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten1310+30%8585
Industrie143+367%6348
Overige02−100%58

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
november 2025130106+23%
oktober 2025161168−4%
september 2025124167−26%
augustus 20253352−37%
juli 202510866+64%
juni 2025142112+27%
mei 202587124−30%
april 2025109119−8%
maart 2025120113+6%
februari 2025111144−23%
januari 202512382+50%
december 20249896+2%

1 Faillissementen van januari tot en met nov 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.