Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · november 2025

Faillissementen in de provincie West-Vlaanderen in november 2025

71 faillissementen, +6% tegenover november 2024. Dit jaar tot nu: 904 (+10% tegenover 2024).

Faillissementen in november 2025

71in de provincie West-Vlaanderen

okt 2025
100
nov 2024
67
jan–nov 2025
904
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In november 2025 sprak de ondernemingsrechtbank 71 faillissementen uit in de provincie West-Vlaanderen, +6% tegenover november 2024 (67). In oktober 2025 waren het er 100.

Van januari tot en met november 2025 gaat het om 904 faillissementen, tegenover 819 in dezelfde periode van 2024 (+10%). De meeste faillissementen vielen in de groep horeca (19), gevolgd door bouw (14).

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementnov 2025nov 2024Verschiljan–nov 2025jan–nov 2024Per 10.000 inw.1
Kortrijk1821−14%2602268,5
Brugge1917+12%2231897,8
Oostende98+13%1271087,9
Roeselare66gelijk1101076,8
Tielt66gelijk55545,7
Ieper46−33%51524,7
Veurne63+100%46557,5
Diksmuide30–32286,0

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectornov 2025nov 2024Verschiljan–nov 2025jan–nov 2024
Bouw1421−33%218190
Horeca1916+19%190184
Handel1312+8%175148
Zakelijke diensten1210+20%175146
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten76+17%5053
Industrie21+100%4449
Transport en logistiek21+100%3842
Overige20–147

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
november 20257167+6%
oktober 202510097+3%
september 202510269+48%
augustus 20253029+3%
juli 20255953+11%
juni 202595108−12%
mei 20258455+53%
april 20258459+42%
maart 2025100108−7%
februari 2025106104+2%
januari 20257370+4%
december 20249077+17%

1 Faillissementen van januari tot en met nov 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.