Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · december 2025

Faillissementen in Vlaanderen in december 2025

637 faillissementen, +18% tegenover december 2024. Dit jaar tot nu: 6.753 (+7% tegenover 2024).

Faillissementen in december 2025

637in Vlaanderen

nov 2025
539
dec 2024
541
jan–dec 2025
6.753
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In december 2025 sprak de ondernemingsrechtbank 637 faillissementen uit in Vlaanderen, +18% tegenover december 2024 (541). In november 2025 waren het er 539.

Van januari tot en met december 2025 gaat het om 6.753 faillissementen, tegenover 6.323 in dezelfde periode van 2024 (+7%). De meeste faillissementen vielen in de groep bouw (173), gevolgd door zakelijke diensten (126).

Per provincie

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Provinciedec 2025dec 2024Verschiljan–dec 2025jan–dec 2024Per 10.000 inw.1
Antwerpen223159+40%2.0882.02610,8
Vlaams-Brabant129140−8%1.4601.31312,1
Oost-Vlaanderen15293+63%1.4041.2858,7
West-Vlaanderen9890+9%1.0029098,1
Limburg3559−41%7997908,8

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectordec 2025dec 2024Verschiljan–dec 2025jan–dec 2024
Bouw173146+18%1.8081.640
Zakelijke diensten126110+15%1.2891.178
Handel10793+15%1.2111.232
Horeca9994+5%1.1351.106
Transport en logistiek5433+64%503431
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten4536+25%434402
Industrie2723+17%305276
Overige66gelijk6858

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
december 2025637541+18%
november 2025539485+11%
oktober 2025629644−2%
september 2025681589+16%
augustus 2025255273−7%
juli 2025446426+5%
juni 2025710603+18%
mei 2025565538+5%
april 2025540498+8%
maart 2025629594+6%
februari 2025574612−6%
januari 2025548520+5%

1 Faillissementen van januari tot en met dec 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.