Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · december 2025

Faillissementen in de provincie Oost-Vlaanderen in december 2025

152 faillissementen, +63% tegenover december 2024. Dit jaar tot nu: 1.404 (+9% tegenover 2024).

Faillissementen in december 2025

152in de provincie Oost-Vlaanderen

nov 2025
110
dec 2024
93
jan–dec 2025
1.404
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In december 2025 sprak de ondernemingsrechtbank 152 faillissementen uit in de provincie Oost-Vlaanderen, +63% tegenover december 2024 (93). In november 2025 waren het er 110.

Van januari tot en met december 2025 gaat het om 1.404 faillissementen, tegenover 1.285 in dezelfde periode van 2024 (+9%). De meeste faillissementen vielen in de groep bouw (50), gevolgd door zakelijke diensten (31).

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementdec 2025dec 2024Verschiljan–dec 2025jan–dec 2024Per 10.000 inw.1
Gent7238+89%59353710,2
Aalst2118+17%2562248,3
Sint-Niklaas2017+18%2422208,2
Dendermonde2013+54%1511617,2
Oudenaarde123+300%91827,0
Eeklo74+75%71617,9

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectordec 2025dec 2024Verschiljan–dec 2025jan–dec 2024
Bouw5022+127%466384
Zakelijke diensten3115+107%256223
Horeca2320+15%205212
Handel1416−13%185213
Transport en logistiek164+300%10588
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten1112−8%9592
Industrie61+500%7762
Overige13−67%1511

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
december 202515293+63%
november 202511098+12%
oktober 2025113101+12%
september 2025169106+59%
augustus 20254954−9%
juli 20258086−7%
juni 2025125134−7%
mei 2025129116+11%
april 2025120122−2%
maart 2025146124+18%
februari 2025111128−13%
januari 2025100123−19%

1 Faillissementen van januari tot en met dec 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.