Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · januari 2026

Faillissementen in de provincie Oost-Vlaanderen in januari 2026

137 faillissementen, +37% tegenover januari 2025. Dit jaar tot nu: 137 (+37% tegenover 2025).

Faillissementen in januari 2026

137in de provincie Oost-Vlaanderen

dec 2025
152
jan 2025
100
jan–jan 2026
137
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In januari 2026 sprak de ondernemingsrechtbank 137 faillissementen uit in de provincie Oost-Vlaanderen, +37% tegenover januari 2025 (100). In december 2025 waren het er 152.

Van januari tot en met januari 2026 gaat het om 137 faillissementen, tegenover 100 in dezelfde periode van 2025 (+37%). De meeste faillissementen vielen in de groep bouw (33), gevolgd door zakelijke diensten (28).

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementjan 2026jan 2025Verschiljan–jan 2026jan–jan 2025Per 10.000 inw.1
Gent7234+112%72341,2
Sint-Niklaas1918+6%19180,6
Aalst1821−14%18210,6
Oudenaarde125+140%1250,9
Dendermonde1115−27%11150,5
Eeklo57−29%570,6

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectorjan 2026jan 2025Verschiljan–jan 2026jan–jan 2025
Bouw3329+14%3329
Zakelijke diensten2818+56%2818
Handel2316+44%2316
Horeca2220+10%2220
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten1312+8%1312
Industrie83+167%83
Transport en logistiek81+700%81
Overige21+100%21

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
januari 2026137100+37%
december 202515293+63%
november 202511098+12%
oktober 2025113101+12%
september 2025169106+59%
augustus 20254954−9%
juli 20258086−7%
juni 2025125134−7%
mei 2025129116+11%
april 2025120122−2%
maart 2025146124+18%
februari 2025111128−13%

1 Faillissementen van januari tot en met jan 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.