Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · maart 2026

Faillissementen in de provincie Vlaams-Brabant in maart 2026

183 faillissementen, +101% tegenover maart 2025. Dit jaar tot nu: 420 (+29% tegenover 2025).

Faillissementen in maart 2026

183in de provincie Vlaams-Brabant

feb 2026
116
mrt 2025
91
jan–mrt 2026
420
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In maart 2026 sprak de ondernemingsrechtbank 183 faillissementen uit in de provincie Vlaams-Brabant, +101% tegenover maart 2025 (91). In februari 2026 waren het er 116.

Van januari tot en met maart 2026 gaat het om 420 faillissementen, tegenover 325 in dezelfde periode van 2025 (+29%). De meeste faillissementen vielen in de groep bouw (46), gevolgd door zakelijke diensten (40).

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementmrt 2026mrt 2025Verschiljan–mrt 2026jan–mrt 2025Per 10.000 inw.1
Halle-Vilvoorde14067+109%3182324,7
Leuven4324+79%102931,9

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectormrt 2026mrt 2025Verschiljan–mrt 2026jan–mrt 2025
Bouw4629+59%121110
Handel3715+147%7849
Zakelijke diensten4013+208%7462
Horeca2715+80%5450
Transport en logistiek178+113%4828
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten83+167%3011
Industrie75+40%1310
Overige13−67%25

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
maart 202618391+101%
februari 2026116122−5%
januari 2026121112+8%
december 2025129140−8%
november 202597109−11%
oktober 2025126115+10%
september 2025139112+24%
augustus 20259580+19%
juli 202511096+15%
juni 2025166108+54%
mei 2025154106+45%
april 2025119107+11%

1 Faillissementen van januari tot en met mrt 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.