Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · maart 2026

Faillissementen in het arrondissement Halle-Vilvoorde in maart 2026

140 faillissementen, +109% tegenover maart 2025. Dit jaar tot nu: 318 (+37% tegenover 2025).

Faillissementen in maart 2026

140in het arrondissement Halle-Vilvoorde

feb 2026
82
mrt 2025
67
jan–mrt 2026
318
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In maart 2026 sprak de ondernemingsrechtbank 140 faillissementen uit in het arrondissement Halle-Vilvoorde, +109% tegenover maart 2025 (67). In februari 2026 waren het er 82.

Van januari tot en met maart 2026 gaat het om 318 faillissementen, tegenover 232 in dezelfde periode van 2025 (+37%). De meeste faillissementen vielen in de groep bouw (41), gevolgd door handel (30).

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen faillissementen.

Gemeentemrt 2026mrt 2025Verschiljan–mrt 2026jan–mrt 2025Per 10.000 inw.1
Zaventem2713+108%525313,9
Sint-Pieters-Leeuw167+129%382710,3
Wemmel1412+17%302016,4
Grimbergen93+200%20104,9
Kraainem51+400%181612,9
Asse63+100%16144,4
Vilvoorde92+350%1683,3
Dilbeek86+33%15133,3
Machelen84+100%14108,2
Sint-Genesius-Rode23−33%11105,9
Overijse42+100%1093,8
Wezembeek-Oppem40–1026,7
Drogenbos31+200%9414,8
Halle50–851,9
Linkebeek11gelijk7215,0
Beersel21+100%622,2
Pajottegem10–622,4
Ternat51+400%673,6
Affligem11gelijk412,9
Liedekerke10–412,8
Meise11gelijk331,5
Merchtem31+200%321,6
Hoeilaart01−100%221,7
Roosdaal11gelijk221,6
Steenokkerzeel00–211,6
Zemst10–200,9
Kapelle-op-den-Bos10–101,0
Lennik10–101,1
Londerzeel10–100,5
Pepingen00–112,2
Bever01−100%010,0
Kampenhout01−100%010,0
Opwijk00–030,0

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectormrt 2026mrt 2025Verschiljan–mrt 2026jan–mrt 2025
Bouw4121+95%9787
Handel3012+150%6237
Zakelijke diensten257+257%4736
Horeca1912+58%4130
Transport en logistiek136+117%3825
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten63+100%228
Industrie54+25%96
Overige12−50%23

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
maart 202614067+109%
februari 20268288−7%
januari 20269677+25%
december 202591102−11%
november 20258290−9%
oktober 20259686+12%
september 202511679+47%
augustus 20257258+24%
juli 20258969+29%
juni 202513682+66%
mei 202512074+62%
april 20259379+18%

1 Faillissementen van januari tot en met mrt 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.