Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · maart 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Halle-Vilvoorde in maart 2026

516 nieuwe vestigingen, +11% tegenover maart 2025. Dit jaar tot nu: 2.335 (+10% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in maart 2026

516in het arrondissement Halle-Vilvoorde

feb 2026
663
mrt 2025
464
jan–mrt 2026
2.335
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In maart 2026 kwamen er in het arrondissement Halle-Vilvoorde 516 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +11% tegenover maart 2025 (464). In februari 2026 waren het er 663.

Van januari tot en met maart 2026 gaat het om 2.335 nieuwe vestigingen, tegenover 2.123 in dezelfde periode van 2025 (+10%). Over het jaar tot nu zijn dat 34,5 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 32,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentemrt 2026mrt 2025Verschiljan–mrt 2026jan–mrt 2025Per 10.000 inw.1
Zaventem4538+18%19216251,2
Dilbeek3535gelijk16613536,8
Halle3421+62%16010537,1
Asse3716+131%15313042,5
Grimbergen4032+25%15011837,0
Vilvoorde3531+13%14813230,6
Sint-Pieters-Leeuw2119+11%11210530,2
Wemmel1812+50%927950,4
Beersel1116−31%879432,5
Pajottegem1822−18%808331,4
Machelen1118−39%776245,0
Overijse2219+16%768828,7
Sint-Genesius-Rode1312+8%727338,7
Meise1625−36%687933,0
Zemst1011−9%644627,4
Merchtem1314−7%585331,4
Wezembeek-Oppem1213−8%565737,5
Ternat1016−38%526431,1
Londerzeel1316−19%496425,0
Opwijk114+175%493632,4
Kraainem912−25%475633,6
Kampenhout711−36%453935,7
Liedekerke98+13%404028,3
Hoeilaart77gelijk333128,6
Affligem99gelijk324023,0
Lennik113+267%302231,9
Roosdaal84+100%302024,7
Drogenbos72+250%272044,5
Kapelle-op-den-Bos95+80%272627,4
Steenokkerzeel89−11%232718,1
Pepingen20–191241,8
Linkebeek33gelijk121625,7
Bever21+100%9939,5

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
maart 2026516464+11%
februari 2026663590+12%
januari 20261.1561.069+8%
december 2025583480+21%
november 2025572493+16%
oktober 20251.1591.079+7%
september 2025598517+16%
augustus 2025415375+11%
juli 2025744681+9%
juni 2025447368+21%
mei 2025494464+6%
april 2025875781+12%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met mrt 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.