Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juli 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Halle-Vilvoorde in juli 2025

744 nieuwe vestigingen, +9% tegenover juli 2024. Dit jaar tot nu: 4.683 (+9% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in juli 2025

744in het arrondissement Halle-Vilvoorde

jun 2025
447
jul 2024
681
jan–jul 2025
4.683
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juli 2025 kwamen er in het arrondissement Halle-Vilvoorde 744 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +9% tegenover juli 2024 (681). In juni 2025 waren het er 447.

Van januari tot en met juli 2025 gaat het om 4.683 nieuwe vestigingen, tegenover 4.297 in dezelfde periode van 2024 (+9%). Over het jaar tot nu zijn dat 69,2 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 65,1.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejul 2025jul 2024Verschiljan–jul 2025jan–jul 2024Per 10.000 inw.1
Zaventem5742+36%34429391,7
Dilbeek5752+10%32130671,2
Vilvoorde4743+9%30725263,4
Asse4539+15%28930780,2
Grimbergen5446+17%27727968,4
Sint-Pieters-Leeuw4837+30%25423968,5
Halle3436−6%22421951,9
Beersel3324+38%20116875,0
Overijse4030+33%18718170,7
Pajottegem3126+19%17215167,4
Wemmel1629−45%16717191,4
Sint-Genesius-Rode3120+55%16112886,5
Meise916−44%14411669,9
Ternat2111+91%14410586,0
Machelen1618−11%13212977,1
Londerzeel2524+4%13012066,3
Wezembeek-Oppem1416−13%11610577,7
Merchtem1622−27%11311961,2
Kraainem2315+53%11010278,7
Zemst1419−26%10613645,4
Kampenhout1915+27%928473,0
Opwijk712−42%868056,8
Affligem1111gelijk857161,2
Liedekerke1011−9%725951,0
Hoeilaart97+29%715261,6
Lennik1011−9%676171,3
Steenokkerzeel88gelijk645850,2
Kapelle-op-den-Bos911−18%605460,9
Roosdaal714−50%595648,5
Drogenbos84+100%463675,8
Linkebeek74+75%382881,3
Pepingen35−40%282161,6
Bever53+67%161170,2

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 2025744681+9%
juni 2025447368+21%
mei 2025494464+6%
april 2025875781+12%
maart 2025464418+11%
februari 2025590525+12%
januari 20251.0691.060+1%
december 2024480426+13%
november 2024493482+2%
oktober 20241.079903+19%
september 2024517174+197%
augustus 20243750–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jul 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.