Nieuws · Nieuwe vestigingen · februari 2025
Nieuwe vestigingen in het arrondissement Halle-Vilvoorde in februari 2025
590 nieuwe vestigingen, +12% tegenover februari 2024. Dit jaar tot nu: 1.659 (+5% tegenover 2024).
Nieuwe vestigingen in februari 2025
590in het arrondissement Halle-Vilvoorde
- jan 2025
- 1.069
- feb 2024
- 525
- jan–feb 2025
- 1.659
Wat de cijfers zeggen
In februari 2025 kwamen er in het arrondissement Halle-Vilvoorde 590 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +12% tegenover februari 2024 (525). In januari 2025 waren het er 1.069.
Van januari tot en met februari 2025 gaat het om 1.659 nieuwe vestigingen, tegenover 1.585 in dezelfde periode van 2024 (+5%). Over het jaar tot nu zijn dat 24,5 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 23,3.
Per gemeente
Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.
| Gemeente | feb 2025 | feb 2024 | Verschil | jan–feb 2025 | jan–feb 2024 | Per 10.000 inw.1 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Zaventem | 35 | 36 | −3% | 124 | 102 | 33,1 |
| Asse | 40 | 44 | −9% | 114 | 123 | 31,7 |
| Vilvoorde | 45 | 27 | +67% | 101 | 89 | 20,9 |
| Dilbeek | 40 | 38 | +5% | 100 | 98 | 22,2 |
| Grimbergen | 32 | 33 | −3% | 86 | 100 | 21,2 |
| Sint-Pieters-Leeuw | 36 | 33 | +9% | 86 | 84 | 23,2 |
| Halle | 29 | 20 | +45% | 84 | 80 | 19,5 |
| Beersel | 26 | 19 | +37% | 78 | 63 | 29,1 |
| Overijse | 26 | 21 | +24% | 69 | 65 | 26,1 |
| Wemmel | 20 | 27 | −26% | 67 | 67 | 36,7 |
| Pajottegem | 21 | 17 | +24% | 61 | 58 | 23,9 |
| Sint-Genesius-Rode | 24 | 12 | +100% | 61 | 49 | 32,8 |
| Meise | 10 | 17 | −41% | 54 | 43 | 26,2 |
| Londerzeel | 18 | 21 | −14% | 48 | 53 | 24,5 |
| Ternat | 18 | 15 | +20% | 48 | 39 | 28,7 |
| Kraainem | 16 | 11 | +45% | 44 | 39 | 31,5 |
| Machelen | 14 | 10 | +40% | 44 | 39 | 25,7 |
| Wezembeek-Oppem | 8 | 16 | −50% | 44 | 50 | 29,5 |
| Merchtem | 16 | 15 | +7% | 39 | 47 | 21,1 |
| Zemst | 11 | 15 | −27% | 35 | 46 | 15,0 |
| Liedekerke | 14 | 9 | +56% | 32 | 25 | 22,7 |
| Opwijk | 11 | 13 | −15% | 32 | 37 | 21,1 |
| Affligem | 10 | 9 | +11% | 31 | 26 | 22,3 |
| Kampenhout | 11 | 11 | gelijk | 28 | 33 | 22,2 |
| Hoeilaart | 10 | 8 | +25% | 24 | 19 | 20,8 |
| Kapelle-op-den-Bos | 8 | 2 | +300% | 21 | 15 | 21,3 |
| Lennik | 7 | 5 | +40% | 19 | 25 | 20,2 |
| Drogenbos | 12 | 3 | +300% | 18 | 10 | 29,7 |
| Steenokkerzeel | 6 | 5 | +20% | 18 | 23 | 14,1 |
| Roosdaal | 5 | 3 | +67% | 16 | 18 | 13,2 |
| Linkebeek | 4 | 6 | −33% | 13 | 10 | 27,8 |
| Pepingen | 4 | 3 | +33% | 12 | 6 | 26,4 |
| Bever | 3 | 1 | +200% | 8 | 4 | 35,1 |
De laatste twaalf maanden
Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.
| Maand | Aantal | Jaar eerder | Verschil |
|---|---|---|---|
| februari 2025 | 590 | 525 | +12% |
| januari 2025 | 1.069 | 1.060 | +1% |
| december 2024 | 480 | 426 | +13% |
| november 2024 | 493 | 482 | +2% |
| oktober 2024 | 1.079 | 903 | +19% |
| september 2024 | 517 | 174 | +197% |
| augustus 2024 | 375 | 0 | – |
| juli 2024 | 681 | 0 | – |
| juni 2024 | 368 | 0 | – |
| mei 2024 | 464 | 0 | – |
| april 2024 | 781 | 0 | – |
| maart 2024 | 418 | 0 | – |
1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met feb 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.