Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · oktober 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Halle-Vilvoorde in oktober 2025

1.159 nieuwe vestigingen, +7% tegenover oktober 2024. Dit jaar tot nu: 6.855 (+9% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in oktober 2025

1.159in het arrondissement Halle-Vilvoorde

sep 2025
598
okt 2024
1.079
jan–okt 2025
6.855
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In oktober 2025 kwamen er in het arrondissement Halle-Vilvoorde 1.159 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +7% tegenover oktober 2024 (1.079). In september 2025 waren het er 598.

Van januari tot en met oktober 2025 gaat het om 6.855 nieuwe vestigingen, tegenover 6.268 in dezelfde periode van 2024 (+9%). Over het jaar tot nu zijn dat 101,2 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 94,7.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteokt 2025okt 2024Verschiljan–okt 2025jan–okt 2024Per 10.000 inw.1
Zaventem8476+11%520427138,6
Vilvoorde7468+9%46338295,6
Dilbeek7478−5%459431101,7
Asse8167+21%424432117,7
Grimbergen6671−7%40141999,0
Sint-Pieters-Leeuw7666+15%372354100,4
Halle6158+5%34530880,0
Beersel5033+52%289232107,8
Overijse3836+6%266249100,6
Wemmel5046+9%250253136,8
Sint-Genesius-Rode5140+28%239196128,3
Pajottegem2331−26%22921389,8
Meise3140−23%211188102,5
Machelen3941−5%200198116,9
Londerzeel2123−9%18917096,4
Ternat2416+50%188150112,3
Merchtem3621+71%17715195,8
Wezembeek-Oppem2631−16%167156111,9
Zemst3022+36%16119668,9
Kraainem2727gelijk152155108,7
Opwijk2216+38%13311287,8
Kampenhout2012+67%128118101,6
Affligem2022−9%11910485,6
Hoeilaart2714+93%1158299,8
Liedekerke1418−22%998670,1
Steenokkerzeel1820−10%999777,7
Lennik1713+31%9682102,1
Roosdaal1922−14%939076,5
Kapelle-op-den-Bos1221−43%928893,4
Drogenbos1115−27%6558107,1
Linkebeek75+40%4942104,9
Pepingen77gelijk393085,8
Bever33gelijk2619114,1

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
oktober 20251.1591.079+7%
september 2025598517+16%
augustus 2025415375+11%
juli 2025744681+9%
juni 2025447368+21%
mei 2025494464+6%
april 2025875781+12%
maart 2025464418+11%
februari 2025590525+12%
januari 20251.0691.060+1%
december 2024480426+13%
november 2024493482+2%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met okt 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.