Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · september 2025

Faillissementen in het arrondissement Halle-Vilvoorde in september 2025

116 faillissementen, +47% tegenover september 2024. Dit jaar tot nu: 858 (+24% tegenover 2024).

Faillissementen in september 2025

116in het arrondissement Halle-Vilvoorde

aug 2025
72
sep 2024
79
jan–sep 2025
858
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In september 2025 sprak de ondernemingsrechtbank 116 faillissementen uit in het arrondissement Halle-Vilvoorde, +47% tegenover september 2024 (79). In augustus 2025 waren het er 72.

Van januari tot en met september 2025 gaat het om 858 faillissementen, tegenover 691 in dezelfde periode van 2024 (+24%). De meeste faillissementen vielen in de groep bouw (33), gevolgd door handel (24).

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen faillissementen.

Gemeentesep 2025sep 2024Verschiljan–sep 2025jan–sep 2024Per 10.000 inw.1
Zaventem2023−13%18312648,8
Sint-Pieters-Leeuw135+160%915224,6
Wemmel126+100%685637,2
Dilbeek67−14%596213,1
Kraainem24−50%595942,2
Asse102+400%553615,3
Grimbergen73+133%453711,1
Overijse42+100%381314,4
Machelen66gelijk373821,6
Sint-Genesius-Rode70–361519,3
Vilvoorde45−20%33246,8
Halle52+150%19174,4
Ternat22gelijk191411,3
Wezembeek-Oppem31+200%161410,7
Drogenbos12−50%151524,7
Beersel21+100%10103,7
Linkebeek20–91219,3
Merchtem11gelijk8134,3
Pajottegem22gelijk8163,1
Zemst21+100%873,4
Londerzeel21+100%753,6
Meise10–743,4
Opwijk11gelijk764,6
Hoeilaart00–554,3
Liedekerke00–452,8
Kampenhout10–362,4
Affligem00–281,4
Pepingen00–224,4
Roosdaal00–241,6
Steenokkerzeel00–231,6
Bever00–114,4
Kapelle-op-den-Bos00–020,0
Lennik02−100%040,0

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectorsep 2025sep 2024Verschiljan–sep 2025jan–sep 2024
Bouw3325+32%291224
Handel2415+60%156144
Zakelijke diensten1512+25%131100
Transport en logistiek2210+120%11884
Horeca159+67%10584
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten64+50%3029
Industrie14−75%2223
Overige00–53

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 202511679+47%
augustus 20257258+24%
juli 20258969+29%
juni 202513682+66%
mei 202512074+62%
april 20259379+18%
maart 20256775−11%
februari 20258879+11%
januari 20257796−20%
december 202410281+26%
november 20249071+27%
oktober 20248688−2%

1 Faillissementen van januari tot en met sep 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.