Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Faillissementen · augustus 2026

Faillissementen in het arrondissement Antwerpen in augustus 2026

60 faillissementen, +82% tegenover augustus 2025. Dit jaar tot nu: 882 (+6% tegenover 2025).

Faillissementen in augustus 2026

60in het arrondissement Antwerpen

jul 2026
70
aug 2025
33
jan–aug 2026
882
Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0).

Wat de cijfers zeggen

In augustus 2026 sprak de ondernemingsrechtbank 60 faillissementen uit in het arrondissement Antwerpen, +82% tegenover augustus 2025 (33). In juli 2026 waren het er 70.

Van januari tot en met augustus 2026 gaat het om 882 faillissementen, tegenover 833 in dezelfde periode van 2025 (+6%). De meeste faillissementen vielen in de groep bouw (17), gevolgd door zakelijke diensten (12).

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen faillissementen.

Gemeenteaug 2026aug 2025Verschiljan–aug 2026jan–aug 2025Per 10.000 inw.1
Antwerpen3622+64%61356410,8
Wommelgem10–313022,7
Schoten22gelijk21216,0
Aartselaar01−100%18811,9
Brasschaat10–15153,9
Kontich40–14166,4
Schilde22gelijk14146,8
Edegem00–1255,1
Brecht01−100%11163,6
Stabroek20–1195,8
Wuustwezel50–1175,0
Zandhoven20–1188,1
Kalmthout01−100%1085,0
Ranst00–1075,0
Zoersel00–1074,3
Essen10–9154,6
Mortsel11gelijk9153,3
Schelle00–9310,3
Boom11gelijk7123,5
Rumst00–673,9
Malle00–5173,1
Niel20–544,5
Hove01−100%444,8
Kapellen01−100%481,4
Boechout00–322,1
Hemiksem00–332,4
Lint00–333,5
Wijnegem00–352,8

Per sector

Op de NACE-afdeling van de hoofdactiviteit, gegroepeerd. Bouw is 41–43, handel 45–47, horeca 55–56, transport 49–53, industrie 10–33, zakelijke diensten 58–82, zorg en persoonlijke diensten 85–96.

Sectoraug 2026aug 2025Verschiljan–aug 2026jan–aug 2025
Zakelijke diensten126+100%200174
Bouw178+113%180161
Horeca84+100%163157
Handel98+13%155171
Transport en logistiek43+33%7071
Zorg, onderwijs en persoonlijke diensten52+150%6657
Industrie52+150%4039
Overige00–83

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
augustus 20266033+82%
juli 202670108−35%
juni 202696142−32%
mei 202612087+38%
april 2026150109+38%
maart 2026109120−9%
februari 2026139111+25%
januari 2026138123+12%
december 202514498+47%
november 2025130106+23%
oktober 2025161168−4%
september 2025124167−26%

1 Faillissementen van januari tot en met aug 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: Statbel, faillissementen per maand, gemeente en NACE-klasse (CC BY 4.0). Statbel telt de faillissementen die de ondernemingsrechtbank uitsprak, per maand van het vonnis en per gemeente van de zetel. Een recente maand kan in een latere publicatie nog licht veranderen.