Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Brugge in september 2024

209 nieuwe vestigingen, +302% tegenover september 2023. Dit jaar tot nu: 2.343 (+4406% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in september 2024

209in het arrondissement Brugge

aug 2024
180
sep 2023
52
jan–sep 2024
2.343
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2024 kwamen er in het arrondissement Brugge 209 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +302% tegenover september 2023 (52). In augustus 2024 waren het er 180.

Van januari tot en met september 2024 gaat het om 2.343 nieuwe vestigingen, tegenover 52 in dezelfde periode van 2023 (+4406%). Over het jaar tot nu zijn dat 81,5 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,9.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023Per 10.000 inw.1
Brugge8514+507%9661480,2
Knokke-Heist2710+170%35710111,0
Oostkamp154+275%223492,5
Zedelgem157+114%154764,9
Torhout147+100%144768,1
Jabbeke131+1200%135190,1
Blankenberge163+433%132363,6
Beernem123+300%116371,0
Damme83+167%94383,0
Zuienkerke40–22083,3

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 202420952+302%
augustus 20241800–
juli 20243340–
juni 20241680–
mei 20241830–
april 20243080–
maart 20242100–
februari 20242550–
januari 20244960–
december 20232170–
november 20232150–
oktober 20233280–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.