Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · oktober 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Brugge in oktober 2024

413 nieuwe vestigingen, +26% tegenover oktober 2023. Dit jaar tot nu: 2.756 (+625% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in oktober 2024

413in het arrondissement Brugge

sep 2024
209
okt 2023
328
jan–okt 2024
2.756
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In oktober 2024 kwamen er in het arrondissement Brugge 413 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +26% tegenover oktober 2023 (328). In september 2024 waren het er 209.

Van januari tot en met oktober 2024 gaat het om 2.756 nieuwe vestigingen, tegenover 380 in dezelfde periode van 2023 (+625%). Over het jaar tot nu zijn dat 95,8 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 84,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteokt 2024okt 2023Verschiljan–okt 2024jan–okt 2023Per 10.000 inw.1
Brugge160139+15%1.12615393,5
Knokke-Heist6945+53%42655132,5
Oostkamp4540+13%26844111,2
Zedelgem3522+59%1892979,6
Torhout2816+75%1722381,3
Jabbeke1817+6%15318102,1
Blankenberge1414gelijk1461770,4
Beernem2517+47%1412086,3
Damme1513+15%1091696,3
Zuienkerke45−20%26598,4

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
oktober 2024413328+26%
september 202420952+302%
augustus 20241800–
juli 20243340–
juni 20241680–
mei 20241830–
april 20243080–
maart 20242100–
februari 20242550–
januari 20244960–
december 20232170–
november 20232150–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met okt 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.