Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Dendermonde in september 2024

100 nieuwe vestigingen, +144% tegenover september 2023. Dit jaar tot nu: 1.339 (+3166% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in september 2024

100in het arrondissement Dendermonde

aug 2024
115
sep 2023
41
jan–sep 2024
1.339
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2024 kwamen er in het arrondissement Dendermonde 100 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +144% tegenover september 2023 (41). In augustus 2024 waren het er 115.

Van januari tot en met september 2024 gaat het om 1.339 nieuwe vestigingen, tegenover 41 in dezelfde periode van 2023 (+3166%). Over het jaar tot nu zijn dat 63,9 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,9.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023Per 10.000 inw.1
Dendermonde339+267%317966,3
Wetteren132+550%173263,9
Hamme127+71%149757,8
Zele94+125%130460,2
Lebbeke31+200%120158,9
Berlare93+200%105367,8
Wichelen61+500%99181,3
Waasmunster54+25%83472,0
Buggenhout76+17%82653,9
Laarne34−25%81464,7

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 202410041+144%
augustus 20241150–
juli 20241610–
juni 2024980–
mei 20241470–
april 20241880–
maart 20241310–
februari 20241350–
januari 20242640–
december 2023970–
november 20231410–
oktober 20232190–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.