Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2024

Nieuwe vestigingen in de provincie Oost-Vlaanderen in september 2024

1.120 nieuwe vestigingen, +229% tegenover september 2023. Dit jaar tot nu: 11.547 (+3296% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in september 2024

1.120in de provincie Oost-Vlaanderen

aug 2024
850
sep 2023
340
jan–sep 2024
11.547
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2024 kwamen er in de provincie Oost-Vlaanderen 1.120 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +229% tegenover september 2023 (340). In augustus 2024 waren het er 850.

Van januari tot en met september 2024 gaat het om 11.547 nieuwe vestigingen, tegenover 340 in dezelfde periode van 2023 (+3296%). Over het jaar tot nu zijn dat 71,7 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,9.

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementsep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023Per 10.000 inw.1
Gent477154+210%4.85815484,0
Aalst19153+260%1.9165361,9
Sint-Niklaas17161+180%1.9086164,7
Dendermonde10041+144%1.3394163,9
Oudenaarde10217+500%8801768,2
Eeklo7914+464%6461471,8

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 20241.120340+229%
augustus 20248500–
juli 20241.4420–
juni 20248440–
mei 20241.1190–
april 20241.5880–
maart 20241.0580–
februari 20241.2010–
januari 20242.3250–
december 20239450–
november 20231.0430–
oktober 20231.8450–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.