Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Sint-Niklaas in september 2024

171 nieuwe vestigingen, +180% tegenover september 2023. Dit jaar tot nu: 1.908 (+3028% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in september 2024

171in het arrondissement Sint-Niklaas

aug 2024
128
sep 2023
61
jan–sep 2024
1.908
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2024 kwamen er in het arrondissement Sint-Niklaas 171 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +180% tegenover september 2023 (61). In augustus 2024 waren het er 128.

Van januari tot en met september 2024 gaat het om 1.908 nieuwe vestigingen, tegenover 61 in dezelfde periode van 2023 (+3028%). Over het jaar tot nu zijn dat 64,7 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,9.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023Per 10.000 inw.1
Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht4618+156%5551862,8
Sint-Niklaas4817+182%5241762,8
Lokeren3813+192%3671372,1
Temse166+167%230672,3
Sint-Gillis-Waas133+333%122360,2
Stekene104+150%110455,1

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 202417161+180%
augustus 20241280–
juli 20242510–
juni 20241440–
mei 20241820–
april 20242610–
maart 20241710–
februari 20242030–
januari 20243970–
december 20231820–
november 20231520–
oktober 20232840–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.