Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Eeklo in september 2024

79 nieuwe vestigingen, +464% tegenover september 2023. Dit jaar tot nu: 646 (+4514% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in september 2024

79in het arrondissement Eeklo

aug 2024
46
sep 2023
14
jan–sep 2024
646
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2024 kwamen er in het arrondissement Eeklo 79 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +464% tegenover september 2023 (14). In augustus 2024 waren het er 46.

Van januari tot en met september 2024 gaat het om 646 nieuwe vestigingen, tegenover 14 in dezelfde periode van 2023 (+4514%). Over het jaar tot nu zijn dat 71,8 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,9.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023Per 10.000 inw.1
Maldegem264+550%222489,1
Eeklo243+700%152366,3
Assenede141+1300%100168,4
Zelzate73+133%71351,7
Kaprijke32+50%51276,0
Sint-Laureins51+400%50171,4

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 20247914+464%
augustus 2024460–
juli 2024840–
juni 2024200–
mei 2024580–
april 20241030–
maart 2024610–
februari 2024600–
januari 20241350–
december 2023520–
november 2023520–
oktober 2023930–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.