Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Gent in september 2024

477 nieuwe vestigingen, +210% tegenover september 2023. Dit jaar tot nu: 4.858 (+3055% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in september 2024

477in het arrondissement Gent

aug 2024
353
sep 2023
154
jan–sep 2024
4.858
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2024 kwamen er in het arrondissement Gent 477 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +210% tegenover september 2023 (154). In augustus 2024 waren het er 353.

Van januari tot en met september 2024 gaat het om 4.858 nieuwe vestigingen, tegenover 154 in dezelfde periode van 2023 (+3055%). Over het jaar tot nu zijn dat 84,0 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,9.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023Per 10.000 inw.1
Gent27885+227%2.5308592,3
Deinze3410+240%3591077,4
Merelbeke-Melle298+263%277873,5
Aalter216+250%248683,0
Evergem179+89%244965,3
Lochristi236+283%227673,3
Nazareth-De Pinte187+157%213790,1
Lievegem118+38%175863,6
Destelbergen121+1100%159182,7
Zulte125+140%120573,8
Sint-Martens-Latem104+150%1164142,2
Oosterzele52+150%96267,8
Gavere73+133%94370,0

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 2024477154+210%
augustus 20243530–
juli 20245800–
juni 20243810–
mei 20244640–
april 20246360–
maart 20244390–
februari 20245590–
januari 20249690–
december 20234050–
november 20234500–
oktober 20237970–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.