Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Leuven in september 2024

356 nieuwe vestigingen, +199% tegenover september 2023. Dit jaar tot nu: 3.646 (+2964% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in september 2024

356in het arrondissement Leuven

aug 2024
300
sep 2023
119
jan–sep 2024
3.646
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2024 kwamen er in het arrondissement Leuven 356 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +199% tegenover september 2023 (119). In augustus 2024 waren het er 300.

Van januari tot en met september 2024 gaat het om 3.646 nieuwe vestigingen, tegenover 119 in dezelfde periode van 2023 (+2964%). Over het jaar tot nu zijn dat 68,3 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,9.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2024sep 2023Verschiljan–sep 2024jan–sep 2023Per 10.000 inw.1
Leuven10022+355%8192277,7
Tienen217+200%237764,1
Aarschot209+122%229971,7
Diest159+67%175969,5
Herent208+150%162869,6
Kortenberg154+275%155472,3
Tervuren142+600%148263,9
Rotselaar111+1000%133174,7
Scherpenheuvel-Zichem94+125%120448,9
Haacht74+75%103465,1
Landen104+150%99460,2
Tremelo112+450%99264,4
Lubbeek104+150%96462,8
Keerbergen106+67%88665,4
Bertem91+800%84180,8
Tielt-Winge84+100%83471,6
Boortmeerbeek113+267%79358,7
Oud-Heverlee101+900%78168,3
Begijnendijk62+200%76271,2
Bierbeek46−33%76669,6
Boutersem73+133%68378,4
Holsbeek41+300%67165,2
Huldenberg44gelijk61460,2
Kortenaken10–57070,8
Zoutleeuw41+300%53160,2
Linter12−50%44259,4
Bekkevoort40–43061,7
Glabbeek53+67%40373,1
Hoegaarden20–39055,6
Geetbets32+50%35255,5

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 2024356119+199%
augustus 20243000–
juli 20244840–
juni 20242620–
mei 20243530–
april 20245110–
maart 20243210–
februari 20243920–
januari 20246670–
december 20232890–
november 20233820–
oktober 20235840–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.