Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · oktober 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Leuven in oktober 2024

659 nieuwe vestigingen, +13% tegenover oktober 2023. Dit jaar tot nu: 4.305 (+512% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in oktober 2024

659in het arrondissement Leuven

sep 2024
356
okt 2023
584
jan–okt 2024
4.305
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In oktober 2024 kwamen er in het arrondissement Leuven 659 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +13% tegenover oktober 2023 (584). In september 2024 waren het er 356.

Van januari tot en met oktober 2024 gaat het om 4.305 nieuwe vestigingen, tegenover 703 in dezelfde periode van 2023 (+512%). Over het jaar tot nu zijn dat 80,7 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 84,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteokt 2024okt 2023Verschiljan–okt 2024jan–okt 2023Per 10.000 inw.1
Leuven151135+12%97015792,1
Tienen4338+13%2804575,8
Aarschot3530+17%2643982,6
Diest3538−8%2104783,3
Herent3330+10%1953883,7
Kortenberg2719+42%1822384,9
Tervuren2523+9%1732574,6
Rotselaar2924+21%1622591,0
Scherpenheuvel-Zichem2521+19%1452559,1
Haacht179+89%1201375,9
Lubbeek2317+35%1192177,8
Tremelo1718−6%1162075,5
Landen1410+40%1131468,7
Bertem2012+67%10413100,1
Keerbergen1613+23%1041977,3
Boortmeerbeek2015+33%991873,6
Tielt-Winge814−43%911878,5
Bierbeek1411+27%901782,4
Oud-Heverlee1213−8%901478,9
Begijnendijk75+40%83777,8
Holsbeek1019−47%772074,9
Boutersem710−30%751386,4
Huldenberg126+100%731072,0
Kortenaken1411+27%711188,2
Zoutleeuw116+83%64772,7
Linter98+13%531071,5
Bekkevoort86+33%51673,2
Hoegaarden78−13%46865,6
Glabbeek37−57%431078,5
Geetbets78−13%421066,6

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
oktober 2024659584+13%
september 2024356119+199%
augustus 20243000–
juli 20244840–
juni 20242620–
mei 20243530–
april 20245110–
maart 20243210–
februari 20243920–
januari 20246670–
december 20232890–
november 20233820–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met okt 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.