Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · november 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Roeselare in november 2024

123 nieuwe vestigingen, +38% tegenover november 2023. Dit jaar tot nu: 1.500 (+389% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in november 2024

123in het arrondissement Roeselare

okt 2024
195
nov 2023
89
jan–nov 2024
1.500
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In november 2024 kwamen er in het arrondissement Roeselare 123 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +38% tegenover november 2023 (89). In oktober 2024 waren het er 195.

Van januari tot en met november 2024 gaat het om 1.500 nieuwe vestigingen, tegenover 307 in dezelfde periode van 2023 (+389%). Over het jaar tot nu zijn dat 92,8 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 91,3.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentenov 2024nov 2023Verschiljan–nov 2024jan–nov 2023Per 10.000 inw.1
Roeselare5637+51%63812994,2
Izegem1822−18%2366880,2
Staden74+75%1161898,6
Moorslede75+40%1122097,1
Hooglede85+60%10425101,5
Ingelmunster105+100%1021587,5
Ledegem86+33%971699,0
Lichtervelde95+80%9516100,5

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
november 202412389+38%
oktober 2024195185+5%
september 202412533+279%
augustus 2024760–
juli 20241560–
juni 2024960–
mei 20241020–
april 20241570–
maart 20241050–
februari 20241200–
januari 20242450–
december 20231160–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met nov 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.