Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · december 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Gent in december 2024

472 nieuwe vestigingen, +17% tegenover december 2023. Dit jaar tot nu: 6.704 (+271% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in december 2024

472in het arrondissement Gent

nov 2024
481
dec 2023
405
jan–dec 2024
6.704
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In december 2024 kwamen er in het arrondissement Gent 472 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +17% tegenover december 2023 (405). In november 2024 waren het er 481.

Van januari tot en met december 2024 gaat het om 6.704 nieuwe vestigingen, tegenover 1.806 in dezelfde periode van 2023 (+271%). Over het jaar tot nu zijn dat 115,9 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 98,4.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentedec 2024dec 2023Verschiljan–dec 2024jan–dec 2023Per 10.000 inw.1
Gent249201+24%3.547940129,4
Deinze3231+3%512129110,4
Merelbeke-Melle1836−50%377127100,1
Aalter3428+21%356104119,2
Evergem1914+36%3206485,6
Lochristi2018+11%2957695,2
Nazareth-De Pinte2014+43%28370119,7
Lievegem2213+69%2317284,0
Destelbergen118+38%20443106,1
Zulte105+100%16745102,7
Sint-Martens-Latem1616gelijk16157197,4
Gavere1511+36%1314497,5
Oosterzele610−40%1203584,8

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
december 2024472405+17%
november 2024481450+7%
oktober 2024893797+12%
september 2024477154+210%
augustus 20243530–
juli 20245800–
juni 20243810–
mei 20244640–
april 20246360–
maart 20244390–
februari 20245590–
januari 20249690–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met dec 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.