Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · december 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Mechelen in december 2024

258 nieuwe vestigingen, +21% tegenover december 2023. Dit jaar tot nu: 3.364 (+281% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in december 2024

258in het arrondissement Mechelen

nov 2024
227
dec 2023
213
jan–dec 2024
3.364
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In december 2024 kwamen er in het arrondissement Mechelen 258 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +21% tegenover december 2023 (213). In november 2024 waren het er 227.

Van januari tot en met december 2024 gaat het om 3.364 nieuwe vestigingen, tegenover 883 in dezelfde periode van 2023 (+281%). Over het jaar tot nu zijn dat 92,5 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 98,4.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentedec 2024dec 2023Verschiljan–dec 2024jan–dec 2023Per 10.000 inw.1
Mechelen6553+23%910248100,7
Heist-op-den-Berg2929gelijk41211491,6
Lier3126+19%3598892,7
Puurs-Sint-Amands1911+73%2405687,6
Willebroek1712+42%2275678,5
Nijlen1714+21%2114988,4
Sint-Katelijne-Waver1310+30%2065393,9
Bornem2012+67%2045891,3
Duffel1414gelijk1714093,9
Putte1315−13%1654585,9
Bonheiden1411+27%16343103,8
Berlaar66gelijk963379,0

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
december 2024258213+21%
november 2024227217+5%
oktober 2024444379+17%
september 202427274+268%
augustus 20241870–
juli 20243130–
juni 20241710–
mei 20242240–
april 20243370–
maart 20241950–
februari 20242470–
januari 20244890–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met dec 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.