Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · april 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Oudenaarde in april 2025

144 nieuwe vestigingen, +13% tegenover april 2024. Dit jaar tot nu: 557 (+21% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in april 2025

144in het arrondissement Oudenaarde

mrt 2025
77
apr 2024
128
jan–apr 2025
557
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In april 2025 kwamen er in het arrondissement Oudenaarde 144 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +13% tegenover april 2024 (128). In maart 2025 waren het er 77.

Van januari tot en met april 2025 gaat het om 557 nieuwe vestigingen, tegenover 462 in dezelfde periode van 2024 (+21%). Over het jaar tot nu zijn dat 43,2 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 41,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteapr 2025apr 2024Verschiljan–apr 2025jan–apr 2024Per 10.000 inw.1
Oudenaarde2934−15%13611341,1
Kruisem2519+32%826951,1
Ronse2118+17%797528,5
Brakel1815+20%756449,4
Zwalm1210+20%422950,2
Maarkedal165+220%382560,4
Wortegem-Petegem86+33%362755,0
Kluisbergen88gelijk322546,1
Lierde613−54%282840,7
Horebeke10–9744,6

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
april 2025144128+13%
maart 20257782−6%
februari 202511773+60%
januari 2025219179+22%
december 20248368+22%
november 20247067+4%
oktober 2024137136+1%
september 202410217+500%
augustus 2024600–
juli 20241140–
juni 2024590–
mei 2024830–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met apr 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.