Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juli 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Maaseik in juli 2025

267 nieuwe vestigingen, +30% tegenover juli 2024. Dit jaar tot nu: 1.540 (+7% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in juli 2025

267in het arrondissement Maaseik

jun 2025
126
jul 2024
205
jan–jul 2025
1.540
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juli 2025 kwamen er in het arrondissement Maaseik 267 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +30% tegenover juli 2024 (205). In juni 2025 waren het er 126.

Van januari tot en met juli 2025 gaat het om 1.540 nieuwe vestigingen, tegenover 1.438 in dezelfde periode van 2024 (+7%). Over het jaar tot nu zijn dat 59,0 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 65,1.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejul 2025jul 2024Verschiljan–jul 2025jan–jul 2024Per 10.000 inw.1
Pelt3731+19%21319661,4
Lommel3226+23%19118453,9
Houthalen-Helchteren2923+26%17318556,0
Oudsbergen2519+32%16113667,1
Maaseik2724+13%14814957,2
Dilsen-Stokkem2214+57%14711267,8
Bree2019+5%12511172,0
Kinrooi159+67%875269,3
Peer1717gelijk8610151,2
Bocholt145+180%766754,7
Hechtel-Eksel1612+33%697652,7
Hamont-Achel136+117%646943,9

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 2025267205+30%
juni 2025126131−4%
mei 2025169158+7%
april 2025242270−10%
maart 2025156146+7%
februari 2025210170+24%
januari 2025370358+3%
december 2024178167+7%
november 2024149145+3%
oktober 2024269257+5%
september 202414249+190%
augustus 20241240–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jul 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.