Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Maaseik in september 2025

195 nieuwe vestigingen, +37% tegenover september 2024. Dit jaar tot nu: 1.878 (+10% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in september 2025

195in het arrondissement Maaseik

aug 2025
143
sep 2024
142
jan–sep 2025
1.878
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2025 kwamen er in het arrondissement Maaseik 195 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +37% tegenover september 2024 (142). In augustus 2025 waren het er 143.

Van januari tot en met september 2025 gaat het om 1.878 nieuwe vestigingen, tegenover 1.704 in dezelfde periode van 2024 (+10%). Over het jaar tot nu zijn dat 72,0 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 80,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2025sep 2024Verschiljan–sep 2025jan–sep 2024Per 10.000 inw.1
Pelt3717+118%26923277,5
Lommel2317+35%23321965,7
Houthalen-Helchteren1517−12%20221565,4
Oudsbergen1715+13%19416580,8
Dilsen-Stokkem145+180%17313379,8
Maaseik1312+8%16817164,9
Bree1813+38%15613089,8
Peer2119+11%12512574,5
Kinrooi123+300%1046182,8
Bocholt89−11%898764,1
Hamont-Achel108+25%848057,6
Hechtel-Eksel77gelijk818661,9

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 2025195142+37%
augustus 2025143124+15%
juli 2025267205+30%
juni 2025126131−4%
mei 2025169158+7%
april 2025242270−10%
maart 2025156146+7%
februari 2025210170+24%
januari 2025370358+3%
december 2024178167+7%
november 2024149145+3%
oktober 2024269257+5%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.