Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Sint-Niklaas in september 2025

223 nieuwe vestigingen, +30% tegenover september 2024. Dit jaar tot nu: 2.112 (+11% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in september 2025

223in het arrondissement Sint-Niklaas

aug 2025
182
sep 2024
171
jan–sep 2025
2.112
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2025 kwamen er in het arrondissement Sint-Niklaas 223 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +30% tegenover september 2024 (171). In augustus 2025 waren het er 182.

Van januari tot en met september 2025 gaat het om 2.112 nieuwe vestigingen, tegenover 1.908 in dezelfde periode van 2024 (+11%). Over het jaar tot nu zijn dat 71,7 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 80,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2025sep 2024Verschiljan–sep 2025jan–sep 2024Per 10.000 inw.1
Sint-Niklaas5748+19%60352472,3
Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht6146+33%58155565,8
Lokeren5038+32%40836780,2
Temse2816+75%26423083,0
Sint-Gillis-Waas1413+8%12912263,6
Stekene1310+30%12711063,6

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 2025223171+30%
augustus 2025182128+42%
juli 2025289251+15%
juni 2025166144+15%
mei 2025178182−2%
april 2025310261+19%
maart 2025169171−1%
februari 2025210203+3%
januari 2025385397−3%
december 2024172182−5%
november 2024173152+14%
oktober 2024325284+14%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.